Jau ziņots, ka pašlaik EEF atrodas 1895. gadā celtā ēkā Kronvalda bulvārī 1, kas ir savu laiku nokalpojusi un nav piemērota pilnvērtīgam studiju procesam, drīzāk atgādina muzeju.
Kā stāsta EEF dekāns Oskars Krievs, fakultātē ik dienas uzturas ap 400 cilvēku – bakalaura un maģistra programmu studenti, kā arī pasniedzēji, tāpēc ir vajadzīgas gan plašākas telpas lekcijām, gan mūsdienīgas laboratorijas praktiskajiem darbiem. Šobrīd daļa darbu notiekot pat pagrabā vai bēniņos, jo visiem vietas telpās nepietiekot.
Jaunajā RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ēkā būs 6 stāvi, 250 telpas un kopējā platība 7750 kvadrātmetru. Tajā paredzētas divas lielas auditorijas un 480 kvadrātmetru liela ēdnīca, kurā varēs notikt arī dažādi pasākumi. Fakultātes studentiem būs arī vietas, kur rīkot diskusijas vai grupu darbus. Turklāt jaunā celtne būs brīvi pieejama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Līdz ar līguma parakstīšanu tiks uzsākta jaunās EEF ēkas būvniecība un to veiks uzņēmums SIA Merks. Līguma izpildes termiņš ir divpadsmit mēneši, tādēļ jauno ēku studenti un mācībspēki ēku varēs sākt apdzīvot jau nākamajā ziemā. Ēkas būvniecības kopējās izmaksas ir 5,8 miljoni latu, iekļaujot PVN.
RTU rektors Leonīds Ribickis atceras, ka par RTU fakultāšu rekonstrukcijas darbiem Ķīpsalā runāts jau 70. gadu beigās un ir gandarīts, ka tas beidzot notiek un ka tieši Rīgas Tehniskā universitāte ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde, kas no jauna būvēs ēku fakultātes vajadzībām.
Ēkas tehnisko projektu izstrādājusi pilnsabiedrība A & I PRO un arhitekts Ģirts Valeinis.
Jau ziņots, ka 2011. gadā RTU Ķīpsalā uzsāka vērienīgu projektu „RTU – Pilsēta pilsētā”. Pēc tā īstenošanas plānots, ka Ķīpsalā vienkopus atradīsies gandrīz visas RTU fakultātes un modernizētā RTU Zinātniskā bibliotēka. Spāru svētkus jau nosvinēja projekta ietvaros pirmā renovējamā ēka – RTU radošo industriju centrs, kurā atradīsies Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte, kā arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts. Tā studentiem durvis vērs nākamajā mācību gadā. Šis ir līdz šim pirmais vērienīgākais šāda veida studentu pilsētiņas projekts Latvijā, un pēc pabeigšanas kļūs arī par vienu no modernākajiem inženierzinātņu studiju centriem Baltijā.
Projekta „RTU – Pilsēta pilsētā” pirmo posmu universitāte īsteno ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Projekta kopējās izmaksas: 19 879 035 LVL, tai skaitā: ERAF finansējums (85%) – 16 897 179 LVL; Valsts budžeta finansējums (7.17%) – 1 425325 LVL; RTU līdzfinansējums (7.83%) – 1 556 531 LVL.