«Šis ir ļoti nozīmīgs vēsturisks brīdis - darbu ir sākusi pirmā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas uzbūvētā RTU fakultātes ēka. Tā ir reāls apliecinājums mūsu ceļam uz pašu izvirzīto mērķi - 2020. gadā kļūt par Baltijas valstu vadošo zinātnes un inovāciju universitāti. Lai to sasniegtu, mums jau ir radoši mācībspēki, zinātkāri studenti un inovatīvi pētnieki, un pamazām mēs viņiem radām arī atbilstošu vidi, kur realizēt savus vispārdrošākos sapņus,» saka RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.
Jaunajā fakultātes ēkā, kas studentiem durvis vēra 1. septembrī, studiju process tiek nodrošināts pēc visaugstākajiem standartiem. Auditorijas ir aprīkotas ar skārienjūtīgajiem ekrāniem, apskaņošanu un pieeju internetam. Savukārt laboratorijās modernās iekārtas ļauj veikt gan studiju procesā vajadzīgos pētījumus, gan arī nodrošināt zinātnisko darbu elektroenerģētikas un elektrotehnoloģiju datorvadības, kā arī siltumtehnikas un vides aizsardzības jomā.
«Esmu gandarīta, ka Latvijas augstskolas nenogurstoši nodarbojas ar studiju un zinātniskās vides uzlabošanu un labiekārtošanu, lai studentiem un pētniekiem nodrošinātu mūsdienīgu studiju un zinātniskās darbības vidi. Skaistās, mājīgās telpas un pēc jaunākajiem standartiem iekārtotās laboratorijas sekmē pētniecisko darbu, tāpēc es ceru, ka šajā ēkā taps daudzi izcili pētījumi un izaugs jaunas zinātnieku un aizrautīgu mācībspēku paaudzes, kas nākotnē turpinās veidot RTU par reģionā nozīmīgu inženiertehnisko zinātņu centru,» saka Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.
Ministre arī izsaka atzinību, ka nepilna gada laikā šī ir jau otrā RTU jaunā ēka. 2013. gadā tika atklāts renovētais RTU Dizaina centrs, kurā mājvieta ir RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātei un Dizaina tehnoloģiju institūtam. Patlaban rekonstrukcija notiek Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, kā arī top RTU Zinātniskās bibliotēkas piebūve un moderns laboratoriju korpuss.
EEF jaunā ēka ir unikāla, jo pilnībā automatizēta - vēdināšanas, kondicionēšanas, apkures un apgaismošanas sistēmas tiek kontrolētas caur vienotu vadības paneli. Mājai ir seši stāvi un kopējā platība - 7750 kvadrātmetri, un tā ir pilnībā pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Ēkas būvniecība izmaksājusi 6 575 274 EUR (bez PVN), un tā celta, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu. EEF ēka ir tikai viens no objektiem topošajā RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur patlaban notiek vērienīgi būvniecības darbi, īstenojot projektu «Rīgas Tehniskās universitātes vienotā teritoriālā kompleksa izveide» (vienošanās Nr.2010/0066/3DP/3.1.2.1.1/09/IPIA/VIAA/006 (PVS id.1492).