Tika prezentēts teritorijas plānojums, ģenerālplāns, 1., 2., 3., 6. un jumta stāvu plānu kopskati un labiekārtojums. Ēkas lietderīgā platība būs 7750 kvadrātmetru, un tajā paredzētas 250 telpas. EEF dekāna vietnieks infrastruktūras attīstības jautājumos Aleksandrs Dolgicers uzsver, ka jaunajā ēkā būs divas lielas auditorijas un 480 kvadrātmetru liela ēdnīca, kurā notiks arī dažādi pasākumi.
Ģ. Valeinis rādīja attēlus, kuros bija redzama RTU EEF jaunā sešstāvu ēka no dažādiem skatupunktiem, kā arī – dienas un nakts režīmos. Arhitekts projektā uz ēkas jumta paredzējis arī divus 5 kilovatu jaudīgus vēja ģeneratorus, saules kolektorus un foto voltāžas elementus. Pie ēkas paredzēts izvietot arī stabu ar laternu, kas dienā uzlādēs akumulatoru baterijas, bet naktī – izstaros gaismu.
A. Dolgicers uzsver dažas jaunās ēkas priekšrocības studentu mācību procesā: «Pirmkārt vēlos uzsvērt jaunās ēkas atrašanās vietu, kas ļaus daudz efektīvāk izmantot gan auditorijas, gan laboratorijas kapacitāti, apvienojot ETF, EEF un nākotnē DITF vienā kompleksā. Jaunu elpu sajutīs elektrisko mašīnu katedra, kura ilgus gadus atradās nepiemērotās telpās. Jaunajās laboratorijās būs iespēja ne tikai apgūt esošās mašīnas, bet arī izmēģināt jaunas ģeneratoru un dzinēju konstrukcijas – tiks palaists darbā ilgi gaidītais vēju ģeneratoru izmēģinājuma stends.
Atvērs durvis jauna Ražošanas procesu automatizācijas laboratorija, kur jaunajiem speciālistiem būs pieejamas modernas automatizētas ražošanas iekārtas. Paturot rokā modernus frēzmašīnu vai virpu, tas varēs iegūt augsti pieprasīto tirgu kompetences.
Grūti iedomāties, ka bez pielietojuma būs jaunā Robotu tehnikas laboratorija. Mūsu studenti jau pierādījuši savas spējas Robotikas sacensības – ar jauno laboratoriju mēs spēsim daudz vairāk.
Daudzi rīdzinieki ikdienā pārvietojas, izmantojot tramvajus vai trolejbusus, proti, – bez droša un videi draudzīga elektrotransporta pilsēta grūti iedomājama. Lai attīstītu elektrotransporta jomu nākotnē, jaunajā ēkā ieplānota liela Elektrotransporta laboratorija ar jaudīgu barošanu, spēcīgu dzesēšanu un izturīgām grīdām.
Jaunajā līmenī nonāks RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts – studentu rīcībā būs viss nepieciešamais, lai apgūtu modernas siltuma un vides monitoringa tehnoloģijas. Jaunajā laboratorijā būs gan cietā kurināmā, gan gāzes katli ar visu nepieciešamo, lai pilnībā novērtētu to darbību. Jaunais aprīkojums ļaus iegūt pasaules līmeņa prasmes vides monitoringā.
Paredzētas arī telpas ar brīvi pieejamiem datoriem, kur studenti varēs apsēsties un strādāt».
Šā gada beigās RTU plāno sākt iepirkumu procedūru par jaunās ēkas būvniecības darbiem.
RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ēkas projektu universitāte īstenos ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, projekta «Rīgas Tehniskās universitātes vienotā teritoriālā kompleksa izveide» ietvaros, vienošanās Nr.2010/0066/3DP/3.1.2.1.1/09/IPIA/VIAA/006 (PVS id.1492). Projekta kopējās izmaksas: 19 879 035 LVL, tai skaitā: ERAF finansējums (85%) – 16 897 179 LVL; Valsts budžeta finansējums (7.17%) – 1 425325 LVL; RTU līdzfinansējums (7.83%) – 1 556 531 LVL.
RTU Informācijas centrs